26.09.2022

EVROPSKI DAN JEZIKOV

V ponedeljek, 26. 9. 2022, smo na naši šoli obeležili Evropski dan jezikov. Temu smo posvetili radijsko oddajo, ki so ji naši učenci prisluhnili pred začetkom odmora. V njej smo se predstavili učitelji, ki prihajamo iz različnih koncev Slovenije, z namenom, da učenci spoznajo različna narečja in hkrati ugotovijo, kaj si lahko po naši deželi, iz koncev od kod učitelji prihajajo, tudi ogledajo.

Dan smo nadaljevali z različnimi delavnicami. Učenci 6. razredov so se tako preizkusili v znanju hrvaškega jezika in se posladkali s hrvaškimi produkti; učenci izbirnega predmeta Francoščina so pripravili plakate prijaznih besed v francoskem jeziku, pri pouku Angleščine je prav tako nastal plakat lepih besed, pri pouku Španščine pa smo spoznali pozdrave ter nekaj vljudnostnih fraz.

Fotogalerija